Познат нутриционист открива: Како конечно да се решите од салото на стомакот, без многу труд

Познат нутриционист сподели рецепт за напивка со чија помош во кратко време ќе „скинете“ вишок килограми.

Секако, покрај консумацијата на оваа напивка, се препорачува и физичка активност.

Мнгоумина кои го пробале овој природен сок, задоволни се од постигнатите резултати.

Состојки: 1 цвекло, 2-3 свежи моркови, 4-5 стапчиња целер, 1 рака свеж спанаќ, 1 јаболко, 1 свежа краставица, 2 ротквици, корен од свеж ѓумбир, 1 лимон

Сите наведени состојки исчистете ги, а потоа исечкајте ги и ставете ги во блендер. Најдобро е напивката да ја консумирате наутро на празен стомак.