Позната 23-годишна порно актерка пронајдена мртва

Познатата порно актерка Аугуст Амес пронајдена е мртва во својот дом во вторникот вечерта, јавуваат светските медиуми.

23-годишната актерка извршила самоубиство со бесење, стои во официјалниот извештај за нејзината смрт.

Неколку дена пред смртта, порно актерката се соочила со мноштво негативни коментари на социјалните мрежи, а причината била нејзината изјава дека не сака да глуми со мажи кои снимале и геј порно филмови. Поради тоа на социјалните мрежи ја прогласиле за хомофоб.

my eyelashes weigh more than I do☕️

A post shared by August Ames (@msmaplefever) on

Таа на тоа одговорила дека тоа не е точно, бидејќи претходно и се допаѓале и жени и дека едноставно таа прави избор со кого ќе има секс.

Нејзиниот брат Џејмс на Фејсбук за нејзината смрт ги обвинил токму негативните коментари.

Heyyy:p

A post shared by August Ames (@msmaplefever) on

Аугуст снимила околу 270 порно филмови за време на својата кариера која започнала 2013 година.

A post shared by August Ames (@msmaplefever) on

“made in the 90’s” omg gag me with a spoon ⚡️‍♀️

A post shared by August Ames (@msmaplefever) on