Пукање кон автомобил марка ауди во Скопје – има повредени

Вечерва околу 00 часот и 20-тина минути на улицата Ферид Бајрам во Скопје, било пукано кон возило марка ауди, дознава Centar.mk.

Според неофицијални ифнормации на Centar.mk две лица се повредени и итно биле пренесени во позната приватна болница.