Ресен: 1 нов случај и еден починат од коронавирус

Еден нов случај на ковид 19 е забележан во Ресен, а починало и едно лице по компликации од коронавирусот, предмалку соопшти Министерството за здравство.

Во Ресен досега се заразиле 202 лица, а во моментов има 38 активни случаи на опасниот вирус.