Родителите го заклучиле 6-годишниот син на таван бидејќи боледува од Даунов синдром. Полицајците биле ужаснати кога го пронашле!

Децата се дар, но сигурно не заслужуваат сите луѓе да бидат родители. Џиовани Иствуд боледува од Даунов синдром, поради што сопствените родители не го сакале.

Го заклучиле на таванот кога имал само 6 години. Кога полицијата го пронашла, тежел само 20 килограми и изгледал како да има дупло помалку години

Бил злоставуван и исцрпен. Таткото на Џиовани повикал полиција, но момчето било пронајдено дури потоа. Ова видео ја прикажува срцепарателната приказна, но овој пат со среќен крај.

Погледнете и споделете со пријателите…

Предупредување: Видеото е со вознемирувачка содржина!