Ручек за 40 минути: Пилешко какво што не сте пробале досега!

Ако немате многу време за подготовка на ручек, ви претставуваме решение. Вака подготвените пилешки гради се печат 40 минути, а кога печеното пилешко ќе го сервирате на маса, ќе изгледа како јадење од ексклузивен ресторан.

Состојки: 4 парчиња пилешки гради; песто сос; три домати; малку моцарела

Подготовка: Состојките наредете во огноотпорен сад како што е прикажано на видеото и печете на 200 степени во претходно загреана рерна 40 минути.

Може ли поедноставно? Пробајте!