Се пие 1 час пред спиење, а ги „гори“ сите масти од стомакот

Ви донесуваме природен рецепт кој ќе го исчисти вашето тело од токсини и ќе ви помогне да го зајакнете имунитетот.

Оваа напивка помага и при слабеење, секако, покрај употребата на оваа напивка, треба здраво да се храните и да вежбате.

Состојки: магдонос; 1 мала лажичка јаболков оцет; 1 лимон; 1 мала лажичка цимет; 1 лажичка мед; половина литар вода

Начин на подготовка:

Измијте ги магдоносот и лимонот. Исцедете го сокот од лимон во мешавината од магдонос и другите состојки.

Сè ставете во блендер и измешајте. Пијте една чаша дневно 7 до 14 дена, па направете пауза.