Се прават за 15 минути, а нема поефикасни – еве како да направите природни бонбони против кашлица

Зошто да купувате разни сирупи и бонони против болки во грлото, кога со помош на природни состојки може да си направите бонбони кои, како што тврди авторот, ќе ви помогнат.

Сезоната на грип веќе е тука, а ако вие сте меѓу оние кои ги „погодил“ направете нешто за своето здравје за што побрзо да оздравите.

Состојки: – шолја шеќер; – половина шолја вода; – лажица лимонов сок; – лажица мед; – половина лажичка ѓумбир во прав; – четвртина лажичка мелено каранфилче

Начинот на подготовка погледнете го во видеото во прилог…