Се топи во уста: Чоколаден колач со слатка павлака (Видео)

Се топи во уста: Чоколаден колач со слатка павлака (Видео)

Кремасто и чоколадно задоволство. Брзо ќе го подготвите, а вкусот е фантастичен…

Состојки: 5 јајца, 8 лажици шеќер, 100 гр чоколадо за колачи, 200 гр маргарин, 4 рамни лажици брашно, 1 прашок за печиво, кора од лимон

прстофат сол, 100 мл млеко, 5 лажици инстант чоколаден прашок (несквик или слично)
500 мл слатка павлака, 50 гр маргарин, 100 гр чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“: