Се топи во уста: Најбрзата посна торта со банани – без печење и готвење (Видео)

Се топи во уста: Најбрзата посна торта со банани – без печење и готвење (Видео)

Кога ја правите оваа торта имате време да се посветите на себе си, на децата, пријателите и повторно да бидете супер домаќинка бидејќи ќе послужите вкусен десерт.

Состојки: 500 гр посни мелени бисквити, 3 дл сок од портокал, 200 гр шеќер во прав, 250 гр посен маргарин, 150 гр посно чоколадо, 250 гр мелени ореви, 1,5 кг банани, 2 кесичка шлаг, 1 лимон

Начинот на подготовка погледнете го во видео рецептот на „Шерпица“: