Силен ветер ќе предизвика опаѓање на температурите – еве што друго прогнозираат синоптичарите

Синоптичарите излегоа со нова прогноза – еве какво време не очекува!

Утре ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, кои на повеќе места ќе бидат обилни, особено во западните и источните каде локално се очекува да наврнат над 50л/м2.

В сабота и в недела врнежите ќе бидат полокализирани, но ќе има услови да бидат и поројни.

Врнежи од снег ќе има само на највисоките планини во северозападните делови.

Од понеделник ќе дува северен ветер, а температурите ќе бидат во опаѓање.