СИНОПТИЧАРИТЕ ИЗЛЕГОА СО ПРОГНОЗА: Еве од кога да очекувате пораст на температурите!

Следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури кои утре на повеќето места ќе бидат под нула.

Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Какво ќе биде времето до крајот на месецов погледнете на прогнозата објавена во прилог.