Синоптичарите најавуваат промени: Еве какво време не очекува наредниве денови

Синоптичарите најавуваат промени: Еве какво време не очекува наредниве денови!

Во петок во западните делови ќе има повремени врнежи од дожд.

Во сабота во текот на денот ќе дува засилен јужен ветер што ќе предизвика значително повисоки дневни температури.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд кои на повеќе места ќе бидат поројни проследени со грмежи. Локално се можни поинтензивни процеси.

Врнежите со променлив интензитет ќе има и во наредните денови, а температурите ќе бидат во опаѓање.