Синоптичарите најавуваат студен и влажен бран – еве од кога

Утре изутрина и кон крајот на денот ќе има повремени врнежи од дожд, а само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

Ќе дува умерен југозападен ветер, чиј правец кон крајот на денот ќе се промени во северен.

Во четврток ќе има нов влажен и постуден бран со локални врнежи од дожд и снег и со опаѓање на дневните температури.

Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури, а дневните повторно ќе бидат во пораст.