Сите се прашувале зошто нејзината куќа мириса толку убаво. Кога им објаснила, останале зачудени

Прикријте го непријатниот мирис со помош на освежувач на воздух кој можете да го направите сами дома, и што е најважно, без штетни хемикалии. Ова е еден евтин и едноставен начин да го освежите воздухот во вашиот дом. Кога ќе видите колку лесно се прави, никогаш веќе нема да купите скапи шишиња освежувач.

Ќе ви покажеме два начини како да направите освежувач и да донесете пријатен мирис во секоја просторија во вашиот дом. Еве што треба да направите.

Ќе ви требаат:

– тегла од миризлива свеќа
– тегла со лимено капаче
– шрафцигер
– чекан
– вилушка
– сода бикарбона
– етерично масло

Во видеото во прилог погледнете ги деталите за изработка на овој освежувач: