Со оваа напивка масните наслаги наталожени околу струкот ќе исчезнат за неколку дена

Сакате начин да ослабите, а посебно да ги истопите масните наслаги на стомакот? Решението лежи во бананите!

Бананата изобилува со калиум кој помага при отстранување на вишокот вода од организмот, а една банана содржи дури 450 мг од овој елемент.

Доколку сакате да ослабите можете да ја испробате оваа напивка:

Состојки: 1 банана, 1 шолја шумски плодови, 1 лажичка мед, 1 лажичка изрендан ѓумбир, половина шолја млака вода.

Состојките ставете ги во блендер и измиксајте. Оваа напивка користете ја наутро за доручек бидејќи тогаш телото најдобро апсорбира и ги препознава состојките кои во овој случај ќе направат вистинска инвазија на вашите масни наслаги наталожени околу струкот.