Спремете се за нов пресврт: Уште малку студено време и дожд, а од среда нова промена

Спремете се за нов пресврт: Уште малку студено време и дожд, а од среда нова промена

Утре ќе се задржи променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, на планините со повремен снег.

Потоа од среда следува период на стабилно и суво време.

Од четврток ќе има позначителен пораст на дневната температура, што ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка.