Сварете четири лимони навечер, а следното утро испијте ја течноста, резултатите ќе ве изненадат

Ова е стар германски рецепт кој наводно го зајакнува имунитетот, спречува вишок холестерол, го чисти црниот дроб и спречува создавање камен во бубрезите.

Рецептот е едноставен, а ефектот е неверојатен, велат оние кои го пробале.

Состојки: 4 неизлупени лимони, ѓумбир од околу 4 см или 2 лажички изрендан, лук, 2 литри вода

Начин на подготовка:

Добро измијте ги лимоните, а потоа исечкајте ги на мали парчиња.

Излупете го лукот и ставете го во блендер заедно со лимонот и ѓумбирот. Блендирајте додека не добиете компактна смеса.

Префрлете ја смесата во тава, измешајте ја со вода и не престанувајте да мешате додека не зоврие. Откако ќе зоврие, оставете да се излади, па исцедете ја течноста во стаклена тегла.

Употреба: Пијте по чаша секое утро пред доручек, а потоа по чаша после секој оброк. Ова можете да го повторувате две недели, со задолжителен одмор од седум дена секоја недела. После неколку дена ќе бидете видно поодморени и подобро ќе се чувствувате.

Напомена: Природните лекови не се змена за препишаните лекарства

Целата постапка можете да ја погледнете во видеото во прилог: