Светот „полуде“ по овој рецепт: Лечи колена и ги обновува коските и зглобовите

Како што старееме, сè повеќе чувствуваме болки во коските и зглобовите.

Наместо постојано да посегнувате по класични лекови против болки, пробајте и со овој природен рецепт, за кој многумина тврдат дека е ефикасен.

Овој рецепт, наводно ќе им помогне на вашите коски и зглобови, но и на целокупното здравје. Многу е едноставен за подготовка!

Состојки: 2 лажици желатин, 4 лажици сусам, 3 лажици суво грозје, 8 лажици ленено семе, 40 гр семки од тиква, 200 гр мед

Начин на подготовка:

Подготовката е многу едноставна, само треба да ги ставите сите состојки во блендер додека не добиете фина смеса. Земајте по мала лажица 3 пати дневно пред оброк и ќе се чувствувате подобро.

Овој природен рецепт ќе го подобри вашиот имунитет, ќе делува и кај анемија, а освен тоа, го забрзува метаболизмот. Болките во зглобовите и коските значително ќе се намалат, тврдат оние кои го пробале.