Свиткала фолија и околу неа ставила тесто. Кога ќе видите што направила, веднаш ќе се фатите за работа

Кога и да сте домаќин на некој настан за своите пријатели или семејството, сакате да им понудите нешто креативно за јадење. Овој рецепт е совршен за таквите прилики.

За тестото потребно е 450 грама брашно, една лажица шеќер, една лажица сол, 3 лажици маслиново масло, 1 лажица квасец, 2 лажици млеко во прав и малку топло млеко.

За салатата потребно ви е пилешко, рендан морков, црвен кромид, пржени бадеми, суво грозје и мајонез. Секако, внатрешноста може да ја комбинирате по желба, а крајниот резултат е едноставно фантастичен.

Погледнете и споделете со пријателите: