Ова е најјакиот еликсир за зимските денови – лечи анемија, импотенција, главоболка чир…

Овој рецепт ќе ви помогне кај многу здравствени тегоби! За подготовка ви се потребни: половина килограм квалитетен ливадски мед, половина

Read more

Докажано најздрава на свет, а никој не ја јаде: Оваа намирница лечи сè, од срце до слаба коса

Поточарката е често заборавена билка за која експертите веруваат дека е најздрава во светот. Станува збор за зеленчук кој содржи

Read more

Сезоната на празници само што не почнала: Како да не се здебелите оваа зима

Ако се придржувате до овие едноставни навики во текот на зимата, ќе ја дочекате пролетта во супер форма! Сезоната на

Read more

Тајна напивка за добар секс: Рецепт за домашна „вијагра“ – чини само 10 денари

Сувото грозје содржи агринин, клучен нутриент за третман на еректилна дисфункција, а ги зголемува и шансите жената да затрудни. Традицијата

Read more

Користејќи смрзнат лимон кажете и збогум на прекумерната тежина и многу болести – еве како да го користите

Лимонот е многу здраво овошје. Богат со витамин Ц кој има антиоксидантно дејство. Го зајакнува имунитетот и ги убива канцерогените

Read more

Имала 24 килограми и јадела само 100 калории дневно (Видео)

Стефани како малечка била дебелка, поради што била изложена на секојдневно малтретирање во школо. Тогаш цврсто одлучила да биде слаба,

Read more

Оваа напивка може да води во прерана смрт: Се работи за пијалак кој го користат многумина

Напивката која многумина ја користат како прва помош против замор сериозно може да го загрози здравјето на организмот. Многумина сметаат

Read more