Ова е најјакиот еликсир за зимските денови – лечи анемија, импотенција, главоболка чир…

Овој рецепт ќе ви помогне кај многу здравствени тегоби! За подготовка ви се потребни: половина килограм квалитетен ливадски мед, половина

Read more

Докажано најздрава на свет, а никој не ја јаде: Оваа намирница лечи сè, од срце до слаба коса

Поточарката е често заборавена билка за која експертите веруваат дека е најздрава во светот. Станува збор за зеленчук кој содржи

Read more

Користејќи смрзнат лимон кажете и збогум на прекумерната тежина и многу болести – еве како да го користите

Лимонот е многу здраво овошје. Богат со витамин Ц кој има антиоксидантно дејство. Го зајакнува имунитетот и ги убива канцерогените

Read more

Имала 24 килограми и јадела само 100 калории дневно (Видео)

Стефани како малечка била дебелка, поради што била изложена на секојдневно малтретирање во школо. Тогаш цврсто одлучила да биде слаба,

Read more

Оваа напивка може да води во прерана смрт: Се работи за пијалак кој го користат многумина

Напивката која многумина ја користат како прва помош против замор сериозно може да го загрози здравјето на организмот. Многумина сметаат

Read more

Оваа билка засекогаш ќе ја убие вашата желба за цигари и шеќер, еве што друго може

Сите знаат дека пушењето е лошо по здравјето и дека е многу тешко да го оставите. Никотинот е многу опасен

Read more

МОЌНА НАПИВКА која го чисти цел организам – еве како да ја направите

Повремено секој треба да прави детоксикација на телото. Испробајте го ова здраво решение за прочистување на цел организам од токсини.

Read more