ЛУЃЕТО ТРЧАА ВО ПАНИКА: Објавена ЗАСТРАШУВАЧКА снимка од моментот на потресот од 7,2 степени

​​Најмалку 335 лица, а повеќе од 3.000 се повредени во силниот земјотрес што ја погоди областа на иранско-ирачката граница во

Read more