Тинејџерка не знае кој и направил дете, нејзиниот или дечкото на мајка си! Имавме секс и се случи најлошото – немам појма кој е таткото

Малолетна девојка признала дека е бремена, но не е сигурна дали останала бремена од својот или од дечкото на мајка си.

17-годишната девојка од Велика Британија во својата исповед за британски „Сан” навела дека е во врска со 18-годишно момче речиси една година, но и дека неодамна спиела со дечкото на својата мајка.

Според нејзините зборови сè се случило неодамна.

– Мојата мајка и нејзиниот дечко се во врска веќе осум години. Никогаш не живеел со нас, ниту пак се однесувал како татко, така што никогаш не сум била блиска со него. Сепак, неодамна, сфатив дека имам чувства кон него. Тој има 33 години и пред неколку месеци кога го славев седуманесетиот роденден тој се опијани, ја започнува својата исповед тинјџерката.

По таа ноќ кога флертувале, страстите биле ваздухот и во наредните денови.

– Едно утро дојде кај нас додека мајка ми беше на работа. Знаев дека дојде да ме види мене. Во еден момент почнавме да бакнуваме, и сè се случи многу брзо… На крај завршивме во кревет. Не се грижев, затоа што користам апчиња за контрацепција, но, се случи најлошото, го опишува девојката својот проблем.

Само неколку недели подоцна дознала дека е бремена.

– Незнам кој е таткото. Не сум спиела со него  од тогаш, но се заљубив, го сакам. Го сакам и мојот дечко. Не смеам ништо да кажам бидејќи мајка ми ќе се разочара. Се плашам! Незнам уште колку ќе издржам, напишала девојката барајки совет од Драга Дидри.

Дидри ја советувала да се распраша кои се опциите околу прекин на бременоста, како и да размиси дали таа и нејзиниот дечко се спремни да бидат родители.