Уште утре сонце, а еве што што ќе се случува од среда

Уште утре сонце, а еве што што ќе се случува од среда

Утре ќе се задржи претежно сончево и потопло. Во четврток се уште ќе биде топло, а попладне ќе има зголемување на облачноста со локален дожд и ретки грмежи.

Во петок ќе има врнежи од дожд со услови за појава на локална нестабилност. Повеќе врнежи се очекуват во северозападните и јужните делови.

Ќе дува умерем до засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на дневните температури.