ВИДЕО РЕЦЕПТ: Направете ги највкусните крофни!

Ретко кој не сака крофни – погледнете го видео рецептот за највкусните крофни…

Состојки: 400 мл млеко; 40 гр квасец; 50 мл масло; 1 лажица шеќер
малку сол; 2 јајца; 700 гр брашно + 100 гр

Начинот на подготовка погледнете го во видеото: