Високи ковид бројки на ниво на Македонија и денеска: Нови 335 новозаразени, 13 починати

Денеска се регистрирани нови 335 случаи на коронавирус, при што биле направени вкупно3543 тестови, што е 9,5 проценти позитивни во однос со број на тестирани, објави Centar.mk.

Починале 13 лица.

Најмногу починати има во Скопје – 4 лица, Куманово 2 лица, по еден починат има во Прилеп, Битола, Охрид, Кочани, Берово, Крушево и Пехчево.

515 лица се регитрирани како оздравени.