Во тек се подготовки: Наскоро попис во Македонија

Во тек се подготовки: Наскоро попис во Македонија

Според мои информации, во тек се подготовки за да почне подготовката за пописот, изјави пратеничката на СДСМ, Фросина Ташевска Ременски во вчерашното гостување на дебатната емисија „Клик плус“ на ТВ21.

-Но да не се залажуваме дека процентуално врзаните права, кои се стекнати права, ќе можеме да ги спуштиме – рече таа на дебатата на која се разговараше за Законот за употреба на јазиците.

Извор: Мета.мк