Времето се менува – еве какви температури се очекуваат!

Времето се менува – еве какви температури се очекуваат. Од утре следува период на стабилно и суво време.

Во поголем дел од земјава дневните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината, а тоа ќе предизвика топење на снежната покривка.

Во сабота ќе биде најсончево, а од недела ќе има умерена до значителна облачност.

По котлините, вклучувајќи ја и Скопската ќе има појава на магла и ниска облачност, особено од недела, а дневната температура во овие места ќе остане пониска.