За 1 ден исчезнуваат болките во колената и зглобовите: Едноставен рецепт кој сами можете да го направите

Иако воглавно се јавува кај постари лица, поради стареење на лигаментите и зглобовите, болките исто така може да се препишат на лошото држење или носење неприкалдни обувки подолго време. За среќа, тука е ефикасен природен рецепт кој може да ви помогне.

Овој рецепт го чинат состојки богати со бромелаин, витамин Ц, силициум и магнезиум, кои не само што ги смируваат болните колена и зглобови, туку ги зајакнуваат тетивите и лигаментите.

Состојки: 1 мала шолја вода, 1 мала шолја овесни снегулки, 1 мала шолја сок од портокал, 2 мали шолји коцки ананас, 1 лажичка цимет, половина мала шолја дробени бадеми, малку мед

Начин на подготовка:

Ставете ги овесните снегулки во тенџере со вода и оставете да се готват неколку минути. Потоа оставете да се изладат пред да ги ставите во блендер.

Додајте ананас, бадем, цимет, сок од портокал, како и малку мед по вкус. Добро измешајте, додајте малку вода додека не ја добиете саканата густина.

Земајте ја смесата секојдневно и болките ќе исчезнат, а вашите зглобови, тетиви и лигаменти ќе станат појаки, тврат оние кои пробале. Значително подобрување ќе почувствувате веќе наредниот ден.