За три дена го отстранува отровот од белите дробови. Делува и на пушачи!

За 72 часа ги чисти белите дробови на пушачите – еве рецепт!

Луѓето кои пушат константно повеќе од пет години, често се соочуваат со болести на белите дробови, како бронхитис и кашлица.

За да ги избегнете овие иритации и да ги исчистите белите дрбови, пробајте го овој рецепт, кој, како што тврдат оние кои го пробале, делува.

Состојки: 1 л вода, 2 лимони, 1 шолја нане, 2 лажици ѓумбир, 1 горка диња

Подготовка: Исечете го лимонот на парчиња и ставете го во водата. Додајте листови нане и ѓумбир. Горката диња исчистете од семки и исечете ја на мали делови и додајте ја во водата. Оваа напивка држете ја во фрижидер околу пет часа.

Напивката се пие три дена, секој ден по две шолји. Потоа направете пауза, па повторете ја процедурата за месец дена.