Запечени макарони со јогурт – повкусно јадење немате пробано (Видео)

Запечени макарони со јогурт – повкусно јадење немате пробано! Еден вкусен и брз рецепт, прсти да излижеш!

Состојки: 500 гр тестенини (макарони, резанци, домашни тестенини…), 500 мл јогурт, 500 мл млеко, 1 помала главица кромид, 4 јајца, 1 дл масло, сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Запечени макарони со јогурт – повкусно јадење немате пробано (Видео)